- Evcil.info Site Kullanım Şartları -

Devam etmeden önce lütfen aşağıdaki kuralları okuyun.

BU SİTEYE GİRDİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN AŞAĞIDAKİ ŞARTLARIN TÜMÜNÜ KABUL ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

 

EN ÖNEMLİ KURALLAR :

 

U y a r ı :

 

Hukuksal tartışma yaratmamak nedeniyle, eğer herhangi bir hükümet, polis, araştırma, Korsanlıkla Mücadele Gurubu, Hayvan Hakları Örgütü, hayvan koruma memuru, tarım müdürlüğü çalışanı, hayvanlarla ilgili başka bir yapılanma veya kurum çalışanı, şirket veya grup, veya herhangi ilgili bir gruba bağlı ya da bunlardan birisinin resmi çalışanı iseniz, bu WEB sitesine GİREMEZ ve bu siteden yararlanamazsınız..

Eğer üye olur veya siteme girerseniz, bu kurallara karşı gelmiş ve 1995 yılında Bill Clinton tarafından imzalanan 431.322.12 kodlu İnternet Mahremiyeti anlaşmasını ihlal etmişsiniz demektir. Ve buradan elde ettiğiniz dosyaları saklayarak, benim Internet Sağlayıcı Servisimi ve/veya servislerimi veya şirketlerini tehdit EDEMEZSİNİZ, ve bu siteye üye olan, bu siteyi kullanan ve bu siteye giren herhangi birisini ya da aile bireyleri aleyhine DAVA AÇAMAZSINIZ. Bu siteye girmekle ve bu siteye girmeye devam etmekle açıkça yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırsınız ve bütün uluslar arası İnternet kuralları ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre bu site içeriği hakkında, site , site kurucusu ve üyeleri aleyhine bir faaliyette bulunamaz, aleyhine dava açamaz, delil toplayamaz, şahitlik yapamaz, bu site aleyhine olabilecek hiçbir faaliyette bulunamazsınız.

Buradan sonra koşulları kabul ederek SİTE’ye girdiğiniz takdirde, yukarıda belirtilen her şeyi kabul etmiş sayılırsınız, aksi taktirde, BU SİTEYİ HEMEN TERK EDİP DAHA İLERİYE DEVAM ETMEYİNİZ!

Bu sitede yazanların görüşleri ve fikirleri bu sitenin durumu, yapısı ve görüşlerini yansıtmamaktadır ve reklam ya da ürün onaylayıcı amaçlarla kullanılamaz. Buradan siteye devam etmekle, açıkça ve bilerek yukarıda belirtilen tüm kuralları ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız ve bu sitenin tüm içeriğinin yerel, ulusal ve uluslar arası yasalara uygunluğunu onaylamış sayılırsınız. Bu siteye girmekle yukarıdaki tüm kural ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız. Aksi taktirde şimdi “Kapat, ÇIKIŞ, veya oturuma şimdi son ver’e tıklayarak bu WEB sitesini terk etmelisiniz.

Eğer benim haklarımı anlıyor ve onları kabul ediyorsanız bu demektir ki sitemde gördüğünüz her hangi bir şey özeldir ve görünmemelidir. Bu bana ait kişisel WEB serverdir ve başkasına ait değildir. Lütfen sitemi terk ediniz.

Bu sitenin sunduğu hiçbir şey, ya da olanak için sorumluluk almıyor ve kabul etmiyorum. Bu siteden öğrenilen herhangi yanlış ve sahte bir şey hiçbir şekilde hiç kimseye ve hatta bana karşı bile kullanılamayacaktır.

Bu siteden elde ettiği herhangi bir şey ile yasal olmayan işler yapanlar yasalar karşısında bireysel olarak sorumludurlar ve hiçbir şekilde sitem ya da içeriği hiçbir şekilde taraf olamaz ve gösterilemez.

Bu sitedeki tüm işlemler, sitenin üyeleri tarafından yapılmaktadır. Site yönetiminin bu işlemleri kontrol etme zorunluluğu olmadığı gibi, gönüllü olarak bu işlemi yapmaya çalışanlara da hiç bir sorumluluk yüklenemez. Site içinde yapılan her türlü işlemin tek sorumlusu ancak işlemi yapan kullanıcıdır. Site yönetimi, servis sağlayıcı ve diğer 3. şahıslara kesinlikle sorumluluk yüklenemez.

 

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 'nun 5. maddesinin 3. fıkrasına göre ; Ev ve süs hayvanı satan kişiler, bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak yerel yönetimler tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılarak sertifika almakla yükümlüdürler. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 5. maddesinin 6. fıkrasına göre ; Ev ve süs hayvanlarının üretimini ve ticaretini yapanlar, hayvanları sahiplenen ve onu üretmek için seçenler annenin ve yavrularının sağlığını tehlikeye atmamak için gerekli anatomik, fizyolojik ve davranış karakteristikleri ile ilgili önlemleri almakla yükümlüdür. H.K.K. m. 14, 1 d bendi uyarınca canlı hayvan satışı yapanlar 16 yaşından küçüklere satış yapamazlar.

Yukarıda belirtilen maddeler uyarınca, bu siteyi kullanmaya devam ettiğinizde, ilan verirken, hayvan satış sertifikanız olduğunu, gerekli tüm önlemleri aldığınızı ve 16 yaşından küçüklere hayvan satışı yapmadığınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Aksi durumlarda tüm sorumluluğun size ait olduğunu biliyor, bu ve benzer nedenlerle ortaya çıkabilecek tüm sorunlarda tek sorumluluğun sizde olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu tür sorunlarda sitemizin, servis sağlayıcılarımızın ve yöneticilerimizin hiç bir sorumluluk taşımadığını kabul ediyor, bu sitedeki tüm işlemlerden, sadece işlemi yapan kullanıcının sorumlu olduğunu kabul ediyorsunuz.

 

Sitemiz özgür internet ortamında, ücretsiz olarak evcil hayvan ilanlarının verilebildiği bir platformdur. Bu platformun kontrol sorumluluğu yoktur ve kullanıcının yaptığı her işlemden sadece kullanıcının kendisi sorumludur. Biz size, ilan verebileceğiniz bir ortam oluşturduk, nasıl ilanlar vereceğiniz, nelere dikkat edeceğiniz ve bu ilanları verebilmek için gerekli yetkilerinizin olup olmadığı yalnızca sizi ilgilendirmektedir.

 

Sitemizde 18 yaşından küçüklerin evcil hayvan satması, alması, ilan vermesi veya ilanlara cevap yazması, 16 yaşından küçüklerin üye olması veya siteyi kullanması yasaktır.

 

Bu siteye girerek, www.evcil.info ve/veya buna bağlı, benzer veya özdeş sitelerin hiç birine, adres veya site sahiplerine, servis sağlayıcılarına, çalışanlarına veya gönüllülerine, hiç bir yasal işlem yapamayacağınızı kabul ediyor, bu sitede kanıt toplama, ekran görüntüsü alma, yazı kopyalama, resim çekme, sitenin tümünü veya belirli bir kısmını kaydetme, saklama veya dağıtma gibi hiç bir faaliyeti yapamayacağınızı kabul ettiğinizi belirtiyorsunuz.

 

Buradaki ve kullanım şartları bölümümüzdeki ve/veya diğer bölümlerimizdeki kuralların istenildiği zaman değiştirilebileceğini, bu kuralları ve uyarıları sürekli takip etme yükümlülüğünüzün bulunduğunu, sitemizin bu kural değişikliklerini size bildirme zorunluluğunun olmadığını kabul ediyorsunuz.

 

 

GENEL KURALLAR :

 

* Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.

* Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Site Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez.

* Site kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir. Siteye mesaj yazarken lütfen site kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışın aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir. Daha fazla bilgi için Site Yöneticileri ile irtibata geçin.

 

1) Sitede kişi veya firmaların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.

2) Sitedeki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın.

3) Konu baslıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Yardim, lütfen,acil kişiye özel gibi başlıklar derhal silinecektir.

4) Aynı başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici konu başlıkları seçmek yasaktır. Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz.

5) Sitede dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır, siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz, siteyi siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.

6) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

7) Sitede kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Evcil.info, birbirinize meydan okuyacak bir yer değildir.

8) Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (telefon numarası e-posta adresi v.b.)

9) Site görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Site görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.

10) Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

11) Yöneticiler siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Sitede, yöneticilere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözünüz.

12) Bu sitede bulunarak tüm site kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Site kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.

13) Site genelinde yazılan yazılardan yazı sahipleri sorumludur, web sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

 

Bu siteyi kullanan herkes, buradaki şartları ve ayrıca Kullanım Şartları bölümünü tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aksi iddia edilemez, aksine işlem yapılamaz. Size bu siteyi kullanabilmeniz için belli şartlara bağlı kalmanız gerektiğini ve bu şartların sitemizde açıkça yazdığını söylüyor ve bu siteye girdiğiniz andan itibaren bu şartları kabul etmek zorunda olduğunuzu bildiriyoruz. Yaşınızı veya kişisel bilgilerinizi doğru yazmanız gerektiğini, yazmadığınız taktirde doğabilecek her türlü yasal durumlarda tek sorumluluğun size ait olduğunu belirtiyoruz.

Bu siteyi kullandığınız takdirde yukarıdaki kuralları kabul ettiğiniz varsayılır. Lütfen Forum Kurallarını dikkatli bir şekilde okuyun. Lütfen bu sayfayı sürekli takip edin.

Buradan sonra koşulları kabul ederek Evcil.info ’ya devam ettiğiniz takdirde, yukarıda belirtilen her şeyi kabul etmiş sayılırsınız, aksi taktirde, BU SİTEYİ HEMEN TERK EDİP DAHA İLERİYE DEVAM ETMEYİNİZ!

 

Evcil.info